Zvolte jazyk

Dělat muzeum

Dělat muzeum můžete s námi. Jste součástí paměti, kterou se snažíme uchovat a interpretovat. Muzeum je místem otevřeným veřejnosti, je inkluzivní a podporuje a rozvíjí rozmanitost a udržitelnost a přispívá k otevřené občanské společnosti respektující rozmanitost a odlišné pohledy na svět. Pečujeme o dědictví, které nám naši předkové zanechali, ale nejsme jen časovou konzervou, ale živým organismem, který se bez vás neobejde.

 

Odpadky

Haraburdí nebo sbírkové předměty?

Při vyklízení domů a bytů, půd i skladišť nenávratně mizí věci, které nemusejí mít na první pohled žádnou hodnotu, ale mohou nést informaci, která zásadním způsobem rozšíří naše poznání. Půdu za vás nevyklidíme ani vám nevyčíslíme finanční hodnotu vašeho majetku, ale můžete se na nás obrátit pro radu dříve, než něco vyhodíte. Nebo nám nepotřebné věci přineste do muzea.

 

Staňte se donátory našeho muzea.

 


Bádáme, zkoumáme

Nedílnou součástí práce muzejníka je badatelská činnost. Věnujeme se tématům vážným i nevážným a s výsledky naší práce se můžete seznámit na výstavách, přednáškách, v odborné literatuře nebo v Železnobrodském zpravodaji. Podělte se i vy s námi o vaše vzpomínky a zajímavá témata z dávné i nedávné historie, které by stálo za to zpracovat a přiblížit ostatním.

 

Sledujte náš Facebook a Instagram.

bádáme zkoumáme

fanoušci muzeum železný brod

Fanoušci

Muzeum tvoříte i vy svojí přízní. Chodíte pravidelně na vernisáže, neunikne vám žádná výstava. Podporujete naše úsilí a za to vám velmi děkujeme. V současné době připravujeme kolekci předmětů s logem muzea. Placky, tašky, záložky a jiné drobné předměty. Ano, muzeum připravuje svůj vlastní „merch“, jehož nákupem podpoříte své oblíbené muzeum.

Muzeum – to chceš!

Tvorba internetových stránek Dejtonaweb.cz | Jan Adamec